Gundem

Call of Duty Kutu Oyunu Kickstarter Yolunda

Birkaç ay içerisinde bir Call of Duty kutu oyunu için Kickstarter kampanyası başlayacak ama bu kampanyanın duyurusu şimdiden yapıldı bile. 2024 yılı içerisinde çıkması planlanan bu kutu oyununun ismi ise oldukça yaratıcı: Call of Duty: The Board Game.

Basın bülteninde Call of Duty kutu oyununun sevilen Call of Duty deneyimini masa üstüne taşıyacağı sözü verilmiş. “Oyuncular elit Operatörler rolünde imza silahları ve savaş yetenekleriyle birlikte çatışacaklar. Çok sayıda ikonik harita, çeşitli oyun modları ve takım bazlı hedefler sayesinde oyuncular oyunun yenilikçi aksiyon sistemini kullanarak düşmanları alt edecekler” denmiş.

Tüm zamanların en değerli video oyun serilerinden biri olan, milyarlarca dolarlık Call of Duty isminin kutu oyunu için neden Kickstarter’a ihtiyaç duyulduğunu merak ediyor olabilirsiniz. Yani bu oyunu piyasaya çıkarsanız zaten oldukça iyi satar, bir de önceden Kickstarter’da para toplamaya gerek var mı diye de düşünüyor olabilirsiniz.

Bu kutu oyununu masaüstü oyun firması Arcane Wonders geliştirecekmiş, firmanın başkanı Robert Geistlinger bu yüzden Kickstarter kampanyasının gerekli olduğunu söylüyor.

Geistlinger, “Masa oyunlarının kitlesel fonlama ile desteklenmesi oldukça yaygın bir yöntem, bu oyun da Arcane Wonders olarak bizim tarafımızdan üretilen resmi lisanslı bir oyun. Activision ekibi kendi dünyalarında yaratmamıza ve oynamamıza izin vererek harika bir ortak oldu ve oyunculara sunacağımız bu deneyimin en iyi versiyonunu yapmak için gerekli olduğunu düşündüğümüz her türlü aracı ve platformu kullanmamıza nazikçe izin verdi.” demiş Geistlinger.

Bu kutu oyunu da aynı bir canlı servis oyunu gibi olacak, genişleme paketleriyle desteklenecek. Sonradan yeni haritalar, yeni minyatürler ve yeni hikayeler eklenecek oyuna.

CeNTiLMeN

Makalelerimi okurken umarım güzel vakit geçirirsiniz. Blog yazarlığı hayatında lütfen desteklerinizi esirgemeyin. Özellikle tavsiye ve eleştirilerinizi bekliyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir