Kısa Saçı Görümünü Bu Basit Teknikle Keşfedin

Her kadın hayatında en az bir defa kendine şu soruyu sormuştur:

Saçımı kısa kestirsem bana yakışır mı? İnsanlar Hakkımda Ne DÜŞÜNECEKLER

Pek çoğumuz bunu düşünsek de yapmaya korkuyoruz çünkü yakışmazsa aylarca uzamasını beklememiz gerekecek, saçımızı toplamaktan başka elimizden bir şey gelmeyecek.

 

Bu korkunç senaryoyu yaşamamak için kısa saçın size yakışıp yakışmayacağını kestirmeden görmenizi sağlayacak bir yöntem anlatacağız. Bu sihirli yöntem ünlü İngiliz stilist ve saç bakım uzmanı (kendi adını taşıyan bir saçım bakım markası da var, ürünleri çok iyi gerçekten) John Frieda’nın isim Verdiği, 2.25 Kuralı (inch Ölçüsü) olarak bilinen bir yöntem. Frieda, kısa saçın dünyada bir başka eşi olmayan surat şeklinize yakışıp yakışmayacağını anlamak için sadece bir cetvel ve bir de kaleme ihtiyacınız olduğunu söylüyor…

Formülü denemek için aşağıdaki adımları takip edin:

  1. Kalemi çenenizin altına yatay bir şekilde koyun. Ardından cetveli kulağınızın altına dik bir şekilde yerleştirin. 90 derecelik bir açı yaratmış olacaksınız.
  2. Kulak memenizin altından, kalem ve cetvelin buluştuğu noktaya kadar olan mesafeyi ölçün. Bu mesafe 5,70 cm’den uzunsa hayatınıza uzun saçlarla devam etmek sizin için daha doğru olacak…

Ek Olarak; Michelle Williams ve Liv Tyler’da formülün nasıl çalıştığına bakabilirsiniz:

Kısa saç Michelle’in yüzüne tam otururken Liv Tyler uzun saçlarla çok iyi görünüyor. “Bütün olay açıda” diyor John Frieda. Pek çok stiliste göre de bu yöntem güvenilir ve doğru sonuçlar veren bir yöntem. Yani canınız sıkılıp da saçımı kestireceğim derdine düşerseniz yapacağınız ilk iş bir kalem ve bir cetvel bulup yüzünüzün proporsiyonuna bakmak olsun. Ya da bütün kuralları boşverin ve sizi ne mutlu edecekse onu yapın!

 

 

CeNTiLMeN

Makalelerimi okurken umarım güzel vakit geçirirsiniz. Blog yazarlığı hayatında lütfen desteklerinizi esirgemeyin. Özellikle tavsiye ve eleştirilerinizi bekliyorum.

13 thoughts on “Kısa Saçı Görümünü Bu Basit Teknikle Keşfedin

  • Ocak 15, 2022 tarihinde, saat 6:09 am
    Permalink

    Thanks for aiding me with my assessment it was a huge aid when I’m struggling with my time to finish it. Good task I am waiting to be graded but the task looks okay. I am examining it and will get back to you quickly. Many thanks. Paper was only revised as I requested with a lots of additional info. I’ll absolutely utilize the service once more.

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.