Kızlar AlemiYaşam

Kısa Saçı Görümünü Bu Basit Teknikle Keşfedin

Her kadın hayatında en az bir defa kendine şu soruyu sormuştur:

Saçımı kısa kestirsem bana yakışır mı? İnsanlar Hakkımda Ne DÜŞÜNECEKLER  

Pek çoğumuz bunu düşünsek de yapmaya korkuyoruz çünkü yakışmazsa aylarca uzamasını beklememiz gerekecek, saçımızı toplamaktan başka elimizden bir şey gelmeyecek.

 

Bu korkunç senaryoyu yaşamamak için kısa saçın size yakışıp yakışmayacağını kestirmeden görmenizi sağlayacak bir yöntem anlatacağız. Bu sihirli yöntem ünlü İngiliz stilist ve saç bakım uzmanı (kendi adını taşıyan bir saçım bakım markası da var, ürünleri çok iyi gerçekten) John Frieda’nın  isim Verdiği, 2.25 Kuralı (inch Ölçüsü) olarak bilinen bir yöntem. Frieda, kısa saçın dünyada bir başka eşi olmayan surat şeklinize yakışıp yakışmayacağını anlamak için sadece bir cetvel ve bir de kaleme ihtiyacınız olduğunu söylüyor…

Formülü denemek için aşağıdaki adımları takip edin:

  1. Kalemi çenenizin altına yatay bir şekilde koyun. Ardından cetveli kulağınızın altına dik bir şekilde yerleştirin. 90 derecelik bir açı yaratmış olacaksınız.
  2. Kulak memenizin altından, kalem ve cetvelin buluştuğu noktaya kadar olan mesafeyi ölçün.  Bu mesafe 5,70 cm’den uzunsa hayatınıza uzun saçlarla devam etmek sizin için daha doğru olacak…

Ek Olarak; Michelle Williams ve Liv Tyler’da formülün nasıl çalıştığına bakabilirsiniz:

Kısa saç Michelle’in yüzüne tam otururken Liv Tyler uzun saçlarla çok iyi görünüyor. “Bütün olay açıda” diyor John Frieda. Pek çok stiliste göre de bu yöntem güvenilir ve doğru sonuçlar veren bir yöntem. Yani canınız sıkılıp da saçımı kestireceğim derdine düşerseniz yapacağınız ilk iş bir kalem ve bir cetvel bulup yüzünüzün proporsiyonuna bakmak olsun. Ya da bütün kuralları boşverin ve sizi ne mutlu edecekse onu yapın!

 

 

CeNTiLMeN

Makalelerimi okurken umarım güzel vakit geçirirsiniz. Blog yazarlığı hayatında lütfen desteklerinizi esirgemeyin. Özellikle tavsiye ve eleştirilerinizi bekliyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir