BaksenGençlikYaşam

Tatilde Nereye Gitsem 2017

2017 Yaz Aylarının Sakin Geçeceğini Düşünen Akdeniz Bölgesi Turizimcileri Gözünü Yerli Turistlere Çevirdi…

 

 

 

 

Tatilde Nereye Gitsem Sorusuna Tüyolar

 

Bu yaz diğerlerine göre daha keyifli geçsin istiyorsunuz ama ne yapacağınızla ilgili kafanız karışık. Herkes bir şeyler söylüyor ama siz karar vermekte zorlanıyorsunuz. Bütün yılın yorgunluğu fazlasıyla üzerinizde ve başınızı alıp kendinizi yaz tatilinin kollarına atmak için sabırsızlanıyorsunuz. İşte tam bu noktada tatilde nereye gitsem sorusuna birkaç tüyo geliyor.

Yaz tatilleri önemlidir, bir yerlere gitmeyi fırsat bildiğimiz daha doğrusu nefes alabileceğimiz o birkaç günlük tatilde hayalimizde ne varsa hepsini sığdırmaya çalıştığımız bir tatil olur bu. Tabi bunu yapabilmek ne mümkün, kendimizi sadece denizin ve yakıcı güneşin kollarına bırakırız. Bugün sınırları biraz olsun aşma zamanı. Yeni yerler, yeni fikirlerle beraber eminim yaz tatiliniz daha keyifli olacak. Tatilde nereye gitsem? diyorsunuz ya inanın bu soruyu her sene hepimiz kendimize sorarız.

Bazı Tatil Siteleri hakkında bilgiler.

Tatilbudur.com’un birbirinden güzel rotalarında her yıl tatil yapsam yine seçimimi ondan yana kullanırım. Mesela şimdi güzel bir hafta sonu tatiline giriyoruz ve benim kafamda yine aynı soru. Baharın en güzel renklerinin bir arada olduğu rotalarda günübirlik turlar eşliğinde bir hafta sonu geçirebilirim mesela. Sapanca, Eskişehir, Edirne, Abant ve daha sayabileceğim en güzel yerleri bu turlarda görebilirsiniz. İstanbul’a yakın yerlere gitmeyi tercih edenler için de unutmadan söyleyeyim; yakın bölge otellerini tercih ederek Ağva, Şile, Abant, Bolu, Sapanca gibi yeşili ve oksijeni bol rotalarda bir başkadır hafta sonu keyfi.

 

Konu yaz tatiliyse o zaman durum biraz daha farklı olacak demektir. Yurt içi Otellerini tercih ederseniz turizmin en çok geliştiği en özel rotalarda deniz-güneş-kuma fazlasıyla doyacaksınız. Siz bu yaz sınırları biraz aşmak istiyor ve tercihinizi daha önce hiç görmediğiniz yerlerden yana kullanmak istiyorsanız o zaman size önerim kesinlikle Yurt dışı Turları olacak. Sizin bilmediğiniz ama öğrenmek istediğiniz ne varsa konusunda fazlasıyla deneyimli olan rehberlere aklınızdan geçen her soruyu sorabilirsiniz. Henüz sıcaklar bastırmamışken ülkemizin en özel rotalarında hem ziyaret hem ziyafet yapmak istiyorsanız Kültür Turlarıyla isteklerinize fazlasıyla karşılık bulacağınızdan eminim. Ülke olarak yemek kültürüne fazlasıyla düşkün olduğumuzu her fırsatta söylerim, yeni yerler keşfederken karnımız acıktığında gözümüz hiçbir şey görmez bazen. Ama bir Antep, bir Urfa, bir Ege, bir Karadeniz mutfağı olsa şimdi fena mı olur yani? ?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Etiketler

CeNTiLMeN

Makalelerimi okurken umarım güzel vakit geçirirsiniz. Blog yazarlığı hayatında lütfen desteklerinizi esirgemeyin. Özellikle tavsiye ve eleştirilerinizi bekliyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close

Reklam Engellendi

Sitemizdeki içerikleri Görebilmek için Reklam Engelleyicinizi Devre Dışı Bırakmanız Gerekmektedir.