Baksen

The Division 2’nin PlayStation 5 ve Xbox Series Versiyonları Olmayacakmış

Eğer The Division 2‘nin PlayStation 5 ve Xbox Series versiyonlarını bekliyorduysanız, ne yazık ki size müjdeli bir haber veremeyeceğiz. En azından şimdilik böylesi bir durum söz konusu değil. Yaratıcı yönetmen Yannick Banchereau tarafından yapılan açıklamalar haberimizde.

Ubisoft firmasının The Division 2 için içerik desteğinin devam edeceği, geçtiğimiz hafta açıklanan yeni yılın başlama zamanı ve sezonların içerik detayları ile öğrenmiştik. Oyuncular olarak kafamızdaki bir diğer soru işareti ise PlayStation 5 ve Xbox Series versiyonlarının gelip gelmeyeceği.

The Division 2, 2021 yılının Şubat ayında mevcut nesil güncellemesini almıştı. Yani 4K çözünürlükte 60 FPS akıcılığında oynayabilmek mümkün oluyor, ama mesela DualSense kolunun dokunsal geri bildirim ve uyumsal tetikleyicileri ile oynamak ayrı bir zevk olacaktır. Ne yazık ki Ubisoft ve Massive Entertainment bu konuda herhangi bir çalışma içerisinde değilmiş.

The Division 2’nin PlayStation 5 ve Xbox Series Versiyonları Planlanmıyor

Yakın bir zaman önce MP1st tarafından yaratıcı yönetmen Yannick Banchereau ile yapılan bir röportaj sırasında, The Division 2 oyununun PlayStation 5 ve Xbox Series versiyonları satışa sunulmayacak. Bunun gerekçesi ise, mevcut nesil konsolların avantajından sonuna kadar istifade edebilmek için bir önceki nesil konsolları desteklemeyi bırakmak anlamına gelecekmiş. Bu noktada PlayStation 4 ve Xbox One konsollarındaki oyuncu tabanının ne denli geniş olduğu düşünülür ise, geliştirici de geri adım atmış.

“Bu pek olası değil. Çünkü o konsolların avantajından bütünüyle yararlanmayı isteseydik, tüm platformlarda mevcut olan oyunun tek versiyonuna sahip olacağımız için, o konsolların avantajından sonuna kadar istifade etmek de oyunun eski nesil konsollarda olmayacağı anlamına gelecekti. Tüm nesil konsollarda oyunu halen çok fazla oyuncumuz var ve onları geride bırakmaya ve yükseltmelerini istemeye hazır değiliz. Şu anda, yeni bir şey eklediğimiz her defasında eski nesilde de halen akıcı bir şekilde çalıştığını sağlamaya çalışıyoruz.”

Peki siz bu karar hakkında ne düşünüyorsunuz? The Division 2 oyununun PlayStation 5 ve Xbox Series versiyonlarının yayınlanmasını ister miydiniz? Yorum kısmında düşüncelerinizi bizimle paylaşmayı unutmayın.

CeNTiLMeN

Makalelerimi okurken umarım güzel vakit geçirirsiniz. Blog yazarlığı hayatında lütfen desteklerinizi esirgemeyin. Özellikle tavsiye ve eleştirilerinizi bekliyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir