internetten Para KazanWebmaster

Adsense Hileleri

Adsense ile ilgili Bilmeniz Gereken Kurallar…!

Evet arkadaşlar kabul ediyorum şuanda bir çok Adsense hilesi internette paylaşılmakta. Ama şuna inanmanızı istiyorum ben yaklaşık 5 senedir bu işin içinde bir çok makale bir video paylaşımı izledim.
Bu zamana kadar hemen-hemen hepsini denedim bunlar ”Black Hat” teknikleri olarak adlandırılır.

 

Fakat Google amca dediğimiz kuruluş inanın ki hiç tekniği Yutmuyor.

Her türlü çakallığa karşı önlemini almış.

Yinede Sizler Neleri Yapmamanız Gerektiğini Bilirseniz Eğer, Diğer Webmasterlere göre bir adım önde başlarsınız bu işe, ben de size bugün bunları paylaşacağım. Haydi başlayalım:)

Adsense

 

1. IP Address

En kolay ve herkes tarafından bilinen bir yöntemdir. Eğer bir kişi kendi reklamını adsense bağlandığı ip adresinden tıklarsa, hesabınız tespit edilir.

2. Click Through Rate (CTR)

Normal olarak CTR oranı %10 u aşmaz. Aksi taktirde google hesabınızda bir şeyler garip gittiğini düşünür. Bilginiz olması açısından normal bir CTR %0.5 ile %10 arası olur.

3. Fiziksel Yeriniz

Google iyi bir yer tespitçisidir. Sizi trafiğinizin nereden geldiğini saptamak onlar için zor olmayacaktır. Farklı ip’lerle farklı bilgisayardan girmek sizin hesabınızın güvende olduğunu göstermez. Bu yüzden reklamlarınızı çeşitli internet kafelerden tıklamayı denemeyin.

4. Cookies

Çoğu internet kullanıcısı evinde statik ip kullanmaz. Çoğu durumda modemi kapatıp açarak yeni ip kazanılır fakat unutmamalısınız ki Google cookielerini sizin bilgisayarınıza yerleştirdi bile. Böylece sisteme aynı bilgisayardan girdiğiniz ortaya çıkar.

5. Tıklama 1

Tıklama ile ilgili önemli noktalardan biride şudur; İnsanlar reklamlarını tıkladıktan sonra web sayfasından hemen çıkmaktadır. Normal olarak bir siteye girildiğinde surf edilir. Google sistemi sizin girdiğiniz sitede ne kadar süre ile durdunuz hangi konuları okuduğunuz hepsini takip edebilmektedir. Aksi bir durumda şüpheli duruma düşeceksinizdir.

6. Tıklama 2

Bildiğiniz üzere google reklam sektörünün büyük bir çoğunluğu elinde tutmaktadır. Sizin bu zamana kadar tıkladığınız reklamları hangi siteleri dolaştığınızı takip edebilmektedir. Bu söz konusu olduğunda sizin bu zamana kadar hiç reklam tıklamayan birisi olarak neden bir sitede bu denli reklam tıklamaya ilgili olduğunuz hak verirsiniz ki onlarından ilgisini çekecektir…

7. Tıklama 3

Neden insanlar bu siteye direkt olarak ( Url kısmına tam adres yazılarak) bağlanıyor ve niçin reklam tıklamaya bu kadar istekli ? Bu Google amcanın sorduğu bir çok sorudan sadece biri…

8. Diğer google servisleri

İnsanlar diyebilirki ben adsense girmiyorum aynı bilgisayardan ama banladılar hesabını neden?

Google, adsense harici, bizlere bir çok olanak sağlamaktadır.Bunlardan bazılar; Gmail, Google Earth, Google Calendar, Google Seach, Google Toolbar, Google Talk, Google Sitemap, Google Sitemap, Blogger, yada YOUTUBE.

Şimdi söyleyin ha adsense ha bunlar ne fark eder hepsi bu şirketin elinde..

9. Arama Motoru Sıralaması

Site henüz herhangi bir arama motoru tarafından indexlenmemiş yada herhangi bir site sana link vermemiş.Fakat sen göze çarpar bir şekilde trafiğe sahipsin. Bu insanlar senin websitene nasıl ulaşıyor ve reklamlarını ne için tıklıyor. Google amca işte burada kötü bir koku seziyor..

10. Websitesi Dizaynı

” Lütfen aşağıdaki linki tıklayınız “

veya

“Bize bağışta bulunmak için reklamları tıklayınız “ Bu şekilde ziyaretçileri cesaretlendiri bildirimler vermek hoş karşılanmıyor. Ayrıca Google amca sitenize giren kişilerin devamiyetinide göz önünde bulunduruyor tabikide.

11. Reklam Verenlerin Kazanma Oranları

Reklam tıklamak önemli bir husustur. Fakat sitenizden gelen tıklamalar reklam verene bir kazanç sağlamıyorsa işin rengi değişiyor. İlk önce tıklama başına oran düşüyor sonrasında ise adsense hesabınız bloke oluyor. Bu çoğu insana adil bir davranış gibi gelmiyor, haklısınız da aslında. Fakat adamların çiftlikleri, adamların oyunları…

Henüz Bir Adsense üyesi Değilseniz. TIKLAYINIZ

CeNTiLMeN

Makalelerimi okurken umarım güzel vakit geçirirsiniz. Blog yazarlığı hayatında lütfen desteklerinizi esirgemeyin. Özellikle tavsiye ve eleştirilerinizi bekliyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir