Gundem

Blizzard’a Dava Açan NetEase Değil Kızgın Bir Çinliymiş

Geçtiğimiz gün Çinli basın kuruluşu Sina Technology’de yer alan bir haber, Çinli dev isim NetEase’in Blizzard’a 43.5 milyon dolarlık bir dava açmaya hazırlandığını söylüyordu. Ancak ortaya çıkan yeni bilgiler Çin’deki mahkeme belgelerinde NetEase’in isminin bilgisi dışında kullanıldığını ortaya koyuyor.

Ortada gerçekten de Blizzard’a karşı açılan bir dava var, ama dava ile NetEase’in ilgisi yok. Davayı açan kişi Yang Jun ismindeki bir Çin vatandaşı, ama başvurusunda nedense NetEase’in ismini de vermiş. Hatta belgelerde NetEase ve Yang Jun’a ek olarak The9 ismi de geçiyor.

NetEase’in neredeyse on yıl önce bünyesine kattığı The9 ismi muhtemelen NetEase’in isminin de belgeye girmesine neden olmuş. Yani belgelerde Yang Jun’un NetEase ile birlikte hareket ettiği belirtilmiş olsa da aslında bu kişinin NetEase ile uzaktan yakından alakası yok. Kendisi dava açmayı seven bir arkadaş, hatta geçmişte NetEase’e de dava açmış 🙂

Haberlerin ardından dava dosyası güncellendi ve NetEase’in ismi çıkartıldı.

CeNTiLMeN

Makalelerimi okurken umarım güzel vakit geçirirsiniz. Blog yazarlığı hayatında lütfen desteklerinizi esirgemeyin. Özellikle tavsiye ve eleştirilerinizi bekliyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir