Teknoloji

Steam Yaz İndirimi 2023 Sonrası Dolar Kuru Güncellenebilir

Yakın bir zaman önce ortaya çıkan söylentiye göre, Steam Yaz İndirimi 2023 sonrası dolar kuru güncellemesi bekleniyor. Bu da şimdiye oranla daha uçuk fiyatlar ile karşılaşmamız ihtimalini güçlendiriyor. Bu hafta başlayacak indirimleri imkanınız doğrultusunda değerlendirmenizi önemle tavsiye ediyoruz.


İlginizi Çekebilir: Steam Yaz İndirimi 2023 İçin Geri Sayım Başladı!


Bildiğiniz gibi ülkemizde oyunlar artık eğlence değil de lüks oldu. Bilhassa Steam mağazasının dolar kurunu 10 TL seviyesine yükseltmesinin ardından, ‘fiyat güncellemesi’ adı altında peş peşe yapılan zam haberlerini sizinle paylaşmıştık. Bir süre öncesine lafını bile etmeye gerek duymayacağımız kadar ucuza aldığımız oyunlar, artık indirimlerde bile o eski fiyatlarının yanına yaklaşamıyor.

Yakın bir zaman önce ortalıkta dolanmaya başlayan yeni bir söylentiye göre, dövizin ülkemizdeki önlenemeyen yükselişi nedeniyle, Ekim ayından sonra Steam mağazasının dolar kurunu bir kez daha güncellemesi ve bunun tam da 13 Temmuz 2023 Perşembe günü sona erecek olan Steam Yaz İndirimi 2023 sonrasında yapması bekleniyor.

Steam Yaz İndirimi 2023 Sonrası Dolar Kuru Güncellemesi Söylentisi

Bildiğiniz gibi Steam mağazasında dolar kuru 10 TL’den alınıyor ve söylenene göre, indirim sonrasında 20 TL’ye yükseltilecek. Haliyle de halihazırdaki oyun fiyatlarının ikiye katlanması muhtemel olup, bu da ortalama 2000 TL ve üstü fiyatlar ile karşılaşmamızın kaçınılmaz olduğunu gösteriyor.

Elbette bu söylenti şimdilik teyit edilmiş değil, ama biz bu haberi yazar iken ülkemizde dolar 26.02 TL ve euro da 28.51 TL’den işlem gördüğü için beklenen hamlenin gelmesi kaçınılmaz. Ne var ki tam olarak ne zaman geleceği belli olmadığından, Steam Yaz İndirimi 2023 büyük bir önem arz ediyor. Fiyatını uygun bulduğunuz oyunu veya oyunları, imkanınız doğrultusunda kütüphanenize eklemeye bakın. Çünkü bu gerçekten son şans olabilir.

CeNTiLMeN

Makalelerimi okurken umarım güzel vakit geçirirsiniz. Blog yazarlığı hayatında lütfen desteklerinizi esirgemeyin. Özellikle tavsiye ve eleştirilerinizi bekliyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Exit mobile version