Program Yazılım Oyun indir

Capcom, Street Fighter 6’nın 10 Milyon Satmasını Bekliyor

Capcom’un başkanı Haruhito Tsujimoto, Street Fighter serisinin yeni oyununun olası performansından bir hayli umutlu olduğunu gösterdi. Tsujimoto, Street Fighter 6’nın 10 milyon satmasını beklediklerini söylüyor.

Kıyaslama yapacak olursak serinin bir önceki oyunu Street Fighter 5, bugüne kadar 7 milyon satmıştı. Yani Street Fighter 6 ile satışları %50 artırmayı hedefledikleri ortada.

“Street Fighter serisi bizim ana serilerimizden biri, o yüzden bu seriye yatırım yaparken hiç tereddüt etmiyoruz. Geçtiğimiz yıllarda Resident Evil serisinde 10 milyon satan birkaç oyun oldu, Monster Hunter serisinde 20 milyon satışı hedefleyen oyunlar var. Street Fighter V şimdiden 7 milyondan fazla sattı. Bu dijital satış deneyimimizi kullanabilirsek, Street Fighter 6 için 10 milyon satışı hedefleyebiliriz.

İşte bu yüzden Street Fighter 6 ile daha önce yapamadığımız her şeyi yapmayı deniyoruz – işte bu yüzden bugün olduğumuz yerdeyiz.”

Street Fighter V’in 7 milyonluk satışı kendisini ev konsolları gözönüne alındığında serinin en çok satan oyunu yapıyor.

Street Fighter 6, 2 Haziran’da çıkacak ve çıkışında oyunda 18 dövüşçü bulunacak.

CeNTiLMeN

Makalelerimi okurken umarım güzel vakit geçirirsiniz. Blog yazarlığı hayatında lütfen desteklerinizi esirgemeyin. Özellikle tavsiye ve eleştirilerinizi bekliyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Exit mobile version