Facebook Resimler

Facebook’ta Gif Ekleme Nasıl Eklenir

GIF Resimler Artık Facebook’ta

Bilindiği gibi Facebook gibi birçok sosyal paylaşım sitesi var ama birçok sosyal paylaşım sitesinde bulunan gif paylaşma özelliği Facebook’ta yoktu. Ama artık Facebook’ta da Gif resim paylaşılacabilecek. Böylece istediğiniz GIF resmi sayfanızda paylaşabileceksiniz.

 

 

Facebook şüphesiz dünyanın en büyük ve en aktif kullanılan sosyal medya platformu olarak her geçen gün büyümeye devam ediyor.Bir kayıtlı kullanıcımız bizden Facebook’ta GIF nasıl paylaşabileceği konusunda destek istemiştir.İnternette bu konu hakkında birçok anlatım bulunmaktadır.Karışık olduğu için biz size en sade halinde bir anlatım sunmak istiyoruz.Instagram tarafından geliştirilen Boomerang uygulaması sayesinde kendiniz 1 saniyelik gif resimleri oluşturabilirsiniz.Oluşturduğunuz bu gifleri facebook ve instagram hesabınızda zorlanmadan oluşturabilirsiniz.

 

 

Hem Android işletim sistemine hem de İOS işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda rahatça kullanabilirsiniz.Boomerang uygulamasının arayüzü çok basittir.Bu uygulama için herhangi bir kayıt yada ücret istememektedir.Uygulamada gif fotoğrafları çekmenizi sağlayan bir buton ve arka ile ön kamerayı çalıştırmak için sekme bulunmaktadır.

 

 

Facebook Gif Ekleme 1. Yöntem

Öncelikle kendi sayfanıza gidin. Eklemek istediğiniz Gif resim üzerine sağ tıklayıp “”Resmi yeni sekmede aç” yazısına tıklayın. Yeni sekmede açılan gif resminin URL’sinin yani web adresini kopyalayın ve (Örnek;

https://baksen.org/wp-content/uploads/2017/05/komik-kadın.gif )  Aşağıda da Resmin Kendisini Görebilirsiniz.  bu URL’yi (web adresini) resim ve yazı paylaştığınız bölüme yapıştırın.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

URL’yi yapıştırdıktan sonra gif resminin bir resmi ortaya çıkacak. Bu resmi gördüğünüz zaman artık URL’yi silebilir ve yerine başka şeyler yazabilirsiniz. Ardından da paylaşabilirsiniz.

 

 

CeNTiLMeN

Makalelerimi okurken umarım güzel vakit geçirirsiniz. Blog yazarlığı hayatında lütfen desteklerinizi esirgemeyin. Özellikle tavsiye ve eleştirilerinizi bekliyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir