Bu kez para vererek kullanıcı kazanmaya çalışacak şirketin, düşüşteki kullanıcı istatistiklerini telafi etmeye hazırlandığını görüyoruz.

The Guardian tarafından yayınlanan bu habere göre yakın zamanda devreye girilecek bu yöntem, düşen istatistikleri onaracak mı hep beraber göreceğiz. Bu sistem ilk öncelikle Birleşik Devletler’de aktifleşecek. Bu sisteme göre Microsoft Edge tarayıcısını kullanmanın yanında bir de arama motorunuzu Bing için “varsayılan arama motoru” ayarlamalısınız.

Microsoft kullanımıza göre sizlere puanlar vermektedir. Bu puanların geçerli olduğu mağazalar ise; Starbucks, Amazon ve Skpe. Hem tarayıcı bazlı, hemde arama motoru bazlı iyi istatistikler elde edeceğini tahmin edebiliriz. İyi bir strateji olduğunu görebiliriz. Bu sistemin tarayıcı ve arama motoru için etkilerini ilerleyen zamanlarda daha rahat görebileceğiz.

Bing Kullanarak Para Kazanabilirsiniz.

Bing‘in yeni projesi olan kullandıkça puan kazanarak kazandığınız puanları çeşitli Microsoft platformlarında harcamanızı  sağlıyor.  Yıllardır kullanılmayı bekleyen Bing daha çok kullanılmak için güzel bir proje üzerinde çalışıyor. Google gibi büyük bir platformun yanında bing’in pek de başarılı olduğunu malesef söyleyemiyoruz. Herhalde Microsoft biz ne yaparız da Google dan daha çok kullanılırız ne yaparız da Google’ın önüne geçeriz diye düşünmüş ki Bing Kullanarak Para Kazanmakgibi bir sistem geliştirmeye karar vermiş.

Bu sistemde 3 puan veya Microsoft Store‘da harcadığınız her 1 pound için yani  türk lirası ile 4.54 TL için 1 puan almanızı sağlıyor. Bir kullanıcı günde en fazla 30 puan kazanabiliyor. Eğer alışveriş yapmak istemiyorsanız ama para kazanmak istiyorsanız Bing’de 10 arama yaptığınız zaman yine para kazanabiliyorsunuz. Microsoft 15 Ağustos 2017 Tarihine kadar kazanılacak puanların sayısını 2 katına çıkaracağını söyledi ama kullanıcılar Microsoft Edge tarayıcısını kullanacak diye bir şartını belirtti.

Yeni demem o ki Microsoft Edge tarayıcısı ile Bing kullanırsanız günde 60 puan kazanabilirsiniz eğer 1 ay içerisinde 500 puanı geçebilirseniz o ay için 60 puan kazanmak yerine 150 puan kazanabileceğinizi  söyleyen Microsoft bu sayede Bing’i diğer arama motorlarına göre ön plana çıkarmaya çalışıyor..

Biz o kadar puan biriktireceğiz nerelerde kullanacağız diye merak ediyorsanız. Kazandığınız puanları nakite çevirmek ne yazıkki mümkün değil ama Skype hesabınıza kredi, Xbox için hediye kartları, Ücretsiz filmler, ve Groove müzik gibi platformlarda kullanabilirsiniz.