Kızlar Alemi

APP STORE TÜRKİYE 23 NİSAN ÇOCUK BAYRAMI’NI KUTLUYOR!

Bugün sekmesinde Türk geliştiricilerin hazırladığı üç popüler uygulama olan Kidly, Tiny Minies ve MentalUP etkinliklerine yer veriliyor.

Ayrıca Türkiye’den çıkmış en iyi Çocuk uygulamarının yer aldığı liste de şöyle:

MentalUP Akıl & Zeka Oyunları

MentalUP – Eğitici Öğrenme Uygulaması, her yaş için bilimsel öğrenme oyunlarını eğlenceli bir şekilde sunar. Eleştirel düşünme oyunları, karar verme oyunları ve diğer birçok süper beyin bilişsel oyunları kullanarak çocukların beyin güçlerini artırmalarına yardımcı olan akademisyenler ve bilim adamları tarafından geliştirilmiştir.

5 temel bilişsel öğrenme becerisine meydan okuyan 150’den fazla beyin egzersizi oyunu ile çocuklar için dünyanın en iyi ücretsiz öğrenme uygulamasına katılın.

MentalUP uygulamasındaki 23 Nisan yarışmasını kaçırmayın!

Kidly – Çocuk Hikayeleri

Kidly kütüphanesinde farkındalık, yoga, öz-değer, çevre bilinci, hayvan hakları, felsefe, bilim, sanat, cinsiyet eşitliği ve daha pek çok konuda kitap bulunuyor!

Kidly, Education Alliance Finland (EAF) sertifikalı bir uygulama. Eğitim alanında dünya lideri olan Finlandiya’daki üniversite araştırmacıları, bir ürünün öğrenme hedeflerinin, pedagojik yaklaşımının ve kullanılabilirliğinin öğrenme üzerindeki etkisini ayırt etmek için EAF değerlendirmesini geliştirdiler.

Birden fazla dilde sunulan sesli okuma seçeneği, çocukların sadece anadillerinde değil, öğrenmekte oldukları ikinci ve yabancı dillerde de dil becerilerini destekliyor.

Kidly Meditation modülü, uzmanlar tarafından özellikle çocuklar için tasarlanmış videolar sunuyor.
Ebeveynler çocukları için haftalık okuma ve gelişim raporları alır ve okuma listelerine erişebiliyorlar.

Rozet ve Kidly karakter ödülleri çocuklara oyunlaştırılmış bir okuma deneyimi sunarak onları okumaya ve öğrenmeye motive ediyor.

Tiny Minies

Tiny Minies, küçük çocukların ilgisini çeken ve onlara oyun yoluyla öğrenmeleri için ilham veren basit öğrenme aktiviteleri içerir. Ödüllü çocuk dostu tasarımı, sezgisel kullanıcı deneyimi, ebeveyn kontrol paneli, kolay navigasyon ve sevimli karakterler Tiny Minies’i çocuk ve bebek yetiştirmek için en iyi seçenek haline getiriyor.

Tiny Minies, çocukların eğlenceli oyunları tamamlayarak harfleri, sayıları, şekilleri, koordinasyonu ve daha fazlasını öğrenmelerine yardımcı olmak için 100’den fazla oyun, etkinlik ve kişiselleştirilmiş öğrenme planları ile ekran süresine daha fazla eğlence katıyor.

Rehberli meditasyon içeriği ve nefes egzersizleri ile çocuklarınızın temel farkındalık becerilerini geliştirmelerini izleyin, duygusal zeka, odaklanma ve konsantrasyonlarını geliştirmelerine yardımcı olun.

CeNTiLMeN

Makalelerimi okurken umarım güzel vakit geçirirsiniz. Blog yazarlığı hayatında lütfen desteklerinizi esirgemeyin. Özellikle tavsiye ve eleştirilerinizi bekliyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir